Z OGNIEM W GŁOWIE. 2

Warning: Undefined array key "align" in /usr/home/rebahas/domains/sandrastaniszewska.com/public_html/wp-content/plugins/so-widgets-bundle/widgets/headline/headline.php on line 467

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu w dniach 18 – 22 października 2016 roku zrealizuje 2. edycję międzynarodowego projektu artystyczno-badawczego: Z OGNIEM W GŁOWIE – SPOTKANIA Z NIEMIECKĄ DRAMATURGIĄ DLA MŁODZIEŻY.
Z OGNIEM W GŁOWIE to polsko-niemieckie spotkania poświęcone dramaturgii i teatrowi dla młodzieży, na które składają się czytania nowych tekstów, warsztaty ze specjalistami, wykłady, przedstawienia spektakli dla nastolatków na żywo i na video.

Podczas projektu polscy goście spotkają się ze specjalistami z Niemiec, wymienią się doświadczeniami, wiedzą i dobrymi praktykami. Młodzież obejrzy czytania nowych, specjalnie na te okazję przetłumaczonych tekstów niemieckich.
Druga edycja projektu (pierwsza odbyła się w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym w 2014 r.) przybliży nowe, nie tylko „dramatyczne ” formy teatru dla nastolatków, jak teatr tańca, performans czy teatr nowych mediów, zgłębi temat teatru partycypacyjnego młodzieży i edukacji teatralnej.

Dramaturdzy, reżyserzy, pedagodzy teatru, kuratorzy, autorzy z obu krajów opowiedzą o swoich praktykach i otworzą przestrzeń ogólnopolskiej dyskusji na temat młodzieży w teatrze i teatru wśród młodzieży. A młodzież z Wałbrzycha zaprosi wszystkich gości do prowadzonego przez siebie klubu festiwalowego.
5 dni tematycznych, 12 ekspertów, 4 autorów, 4 spektakle, niezliczone emocje.
A wszystko dla młodzieży i o młodzieży.

Z OGNIEM W GŁOWIE to okazja do ogólnopolskiej dyskusji o tym, jakie miejsce zajmuje młodzież w polskim teatrze. Dlatego gorąco zapraszamy do udziału w dniach dramaturgii dyrektorów teatrów, pracowników działów literackich i edukacyjnych, dramaturgów, kuratorów, pedagogów teatru, nauczycieli, badaczy i wszystkich zainteresowanych.

 

 

 

Czytanie "KRÓLESTWO ZWIERZĄT"

Reż. Joanna Bednarczyk Inspicjentka: Anna Solarek
Prezentacja: Duża Scena

Obsada:

Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Irena Wójcik,

Piotr Mokrzycki, Czesław Skwarek, Ryszard Węgrzyn,

Dariusz Skowroński, Sandra Staniszewska.