CALLIYA BAJKOWY ŚWIAT ANDERSENA

 

CALLIYA 

Calliya to przedstawienie dla najmłodszych i nie tylko.

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Szabłowska Studio i Teatr Komedia zapraszają na widowisko „Calliya” w wyjątkowej oprawie wizualnej. Zabierze ono widzów w świat wyobraźni by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca.

Spektakl oparty na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Calineczka”, jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. „Calliya” to historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Przygody, które spotykają główną bohaterkę, w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy, wchodzący w dojrzałe życie, młody człowiek – podporządkowanie tradycji, wykluczenie przez grupę, samotność i pogoń za materializmem. Wszystkie perypetie prowadzą jednak główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie, każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście.

„Moją intencją jest zrobienie spektaklu, który pozwoli odetchnąć widzom od bolączek dnia codziennego i sprawi, że poczują się zainspirowani i pewni, że mają prawo do realizacji marzeń w swoim życiu” – przyznaje Małgorzata Szabłowska, reżyserka i scenarzystka. „Calliya” jest jej długo wyczekiwanym dziełem. „Tym spektaklem dajemy sobie prawo do marzeń i chcemy tą wiarą w marzenia natchnąć widzów” – przyznaje Szabłowska.

Dzięki zaangażowaniu artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki, widowisko będzie pulsowało wyjątkową energią na wielu płaszczyznach. Jego muzyczny i wizualny rozmach wykroczy daleko poza niewielkie ramy małego scenicznego spektaklu. Zgadza się to z filozofią samego Hansa Christiana Andersena, który mawiał, że „wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób, w jaki zostaje ofiarowany”.

Dotychczasowy dorobek twórców pozwala oczekiwać, że ich familijne widowisko skutecznie zaczaruje młodych i urzeknie też i starszych widzów, którzy przypomną sobie lata niewinności, gdy wszystko wydawało się możliwe. „Przy całym natłoku informacji, które nas dołują, mam wrażenie, że dorośli zapominają o swoim wewnętrznym dziecku, a może to właśnie ono potrzebuje móc się czasem obudzić.” – mówi Małgorzata Szabłowska. – moim marzeniem jest zachwycać dziecko w każdym z nas.”.

Premiera „Calliya” odbyła się 3 września 2015 w Teatrze Komedia. 

Niezapomniana podróż w głąb wyobraźni

 

 

Spektakl dla widzów od 7 roku życia.

CALLIYA – na podstawie “Calineczki”
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Szabłowska
Muzyka: Stanisław Syrewicz
Scenografia: Małgorzata Szabłowska
Kostiumy: Katarzyna Rott
Choreografia: Anna Hop
Reżyseria światła: Olga Skumiał

Czas trwania spektaklu: 100 minut

Warning: Undefined property: stdClass::$pageInfo in /usr/home/rebahas/domains/sandrastaniszewska.com/public_html/wp-content/plugins/fluid-video-embeds/fluid-video-embeds.php on line 681 Warning: Attempt to read property "totalResults" on null in /usr/home/rebahas/domains/sandrastaniszewska.com/public_html/wp-content/plugins/fluid-video-embeds/fluid-video-embeds.php on line 681

 

 

Wzruszająca historia w akompaniamencie niezwykłej muzyki
Widowiskowa oprawa i magiczne kostiumy
Akrobacje na rurze i gra aktorska połączona z tańcem

 

VIDEO