100 Lecie Niepodległosci Polski

 
 
Wojciech Trzciński
Jerzy Wolniak
BAL U NACZELNIKA
widowisko multimedialne
prapremiera 26 października 2018 r. Teatr Wielki w Łodzi
 
Obsada:
 
Piotr Cugowski
 
Michał Szpak
 
L.U.C. Łukasz Rostkowski
 
Trubadurzy
 
Grzegorz Wilk
 
Tadeusz Woźniak
 
Agnieszka Makówka
 
Dorota Wójcik
 
Grzegorz Szostak
 
Dominika Kobalczyk
 
Dariusz Kowalski (Piłsudski)
 
Michał Kruk (aktor, konferansjer)
 
Mirosław Niewiadomski
 
Wojciech Oleksiewicz (Ossowiecki)
 
Sandra Rusin
 
Sandra Staniszewska-Herbich
 
Paweł Szymański
 
Karolina Żuk
 
 
BAL U NACZELNIKA – widowisko bez precedensu!
 
100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspaniała okazja, by wraz z wykonawcami mogli Państwo uczcić  w Teatrze Wielkim w Łodzi wielkie Święto niepowtarzalnym widowiskiem multimedialnym (jednym z największych projektów w kraju) – mądrym i refleksyjnym, niezwykle efektownym i wielowarstwowym, dającym sposobność do zadumy, przemyśleń i osobistych doznań nie tylko artystycznych, ale też niosącym  mądrą, radosną rozrywkę i chwile relaksu.
 
Budowa dramaturgiczna widowiska zbliżona będzie do „Wesela” St. Wyspiańskiego. Na scenie cały czas trwać będzie radosna zabawa karnawałowa, a wprowadzone epizody zobrazują istotne wydarzenia z historii Polski, od czasu odzyskania niepodległości, aż do współczesności.
 
Oryginalność widowiska polega na połączeniu muzyki klasycznej z rozrywkową, usłyszymy muzykę Chopina, Moniuszki, Pendereckiego, Góreckiego, Kilara, Prokofiewa, Boita. Wykorzystane będą znane utwory muzyki rozrywkowej w nowych aranżacjach przygotowanych przez najlepszych kompozytorów i aranżerów w Polsce: Adama Sztabę, Krzysztofa Herdzina, Aleksandra Maliszewskiego oraz specjalnie na tę okazję skomponowane przez Wojciecha Trzcińskiego trzy utwory: Walc Naczelnika, Modlitwa do słów Tadeusza Gajcego i piosenka finałowa Wichry historii do słów Andrzeja Kuryły.
 
W BALU U NACZELNIKA – wg scenariusza Krzysztofa Dudka i Jerzego Wolniaka – wystąpi  cały zespół Teatru Wielkiego w Łodzi: chór, orkiestra, balet, soliści m.in. Dorota Wójcik, Agnieszka Makówka, Grzegorz Szostak oraz znakomici młodzi wokaliści i aktorzy, a także znane gwiazdy polskiej estrady zespół Trubadurzy, Michał Szpak, Piotr Cugowski.
 
Nad tym świątecznym, z rozmachem i pietyzmem artystycznym  przygotowanym widowiskiem opiekę muzyczną sprawuje sam mistrz Wojciech Trzciński, scenografię zaprojektował Paweł Dobrzycki, a kostiumy Zuzanna Markiewicz, choreografię przygotował Artur Żymełka, a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy Aleksandra Maliszewskiego (część rozrywkowa), Piotra Wujtewicza i Michała Kocimskiego (w części klasycznej), chór poprowadzi Maciej Salski.
 
26, 27 i 28 października 2018 – te terminy warto zarezerwować, by móc uczestniczyć w BALU U NACZELNIKA, cieszyć się i świętować Rocznicę, której wartości i znaczenia przecenić nie sposób.

Zapraszamy na świąteczne widowisko, które na długo pozostanie w Państwa pamięci.